zayıflamak istiyorum

 Zayıflama Paketi

 Unutulmamalıdır ki zayıflama yolculuğu zayıflamak isteyen kişinin katılımının zorunlu olduğu bir ekip işidir. Doktorunuzun muayenesi ve psikoloğumuz tarafından yapılacak değerlendirme ile başlayacak olan zayıflama yolculuğunuz obezite cerrahisi ile başlamaktadır. Obezite cerrahisi sonrası bir yıllık diyetisyen ve psikolog takibiniz ile ideal kilonuzu uzun süre korumanızı hedefliyoruz. Kişisel spor antrenörü desteğimiz ile uzun süre ince ve zinde kalmanıza yardımcı oluyoruz. Plastik cerrahi desteği ile yeni hayatınıza uyum sağlamanız için destek oluyoruz. Böylelikle alanında uzman obezite cerrahı, diyetisyen, psikolog ve plastik cerrahından oluşan  ekibimizin desteği ile hastalarımızın başarı hikayelerini oluşturmak için çalışıyoruz.

 Neden Zayıflamalıyım?

Vücut ağırlığı normalin %20 üzerinde olan bir kişinin aşağıdaki hastalıklara yakalanma riski normal insanlara göre belirgin olarak yükselir.

  • Şeker hastalığı                                              
  • Karaciğer yağlanması
  • Yüksek tansiyon
  • Uyku apnesi
  • İnme
  • Safra taşları
  • Kireçlenme
  • Metabolik sendrom
  • Kanser

Dünya sağlık örgütü 25-35 yaşlarındaki obez hastaların ( VKİ> 40) yaşıtlarına göre ölüm risklerinin 12 kat fazla olduğunu bildirmektedir. Bu riskler kilo verip, zayıflayan kişilerde azalmaktadır.

 Benim İçin En İyi Seçenek Hangisi ?

 Zayıflama ameliyatları kısıtlayıcı ve emilim azaltıcı olarak iki gruba ayrılırlar.

 Kısıtlayıcı ameliyatların başında Tüp Mide Ameliyatı gelmektedir. Kısıtlayıcı ameliyatlarda mide hacmi azaltılarak gıda ve dolasıyla kalori alımı azalmaktadır.

 Emilim azaltıcı ameliyatlarda ise gıdanın ince barsaklardan geçen mesafesi azaltılarak, gıdalardan alınan kalori miktarı azaltılmaktadır. Emilim azaltıcı ameliyatlar ise Mide Baypasları ve SADI ( Duodenal Switch) ameliyatıdır.

 Her ameliyatla zayıflama yöntemi ve ameliyatsız zayıflama yöntemi herkese uygun olmadığı için seçeneklerin uzman kişiler tarafından kişiselleştirilmesi gerekir.

 Klin​iğimizde tüm bu ameliyatlar yapılmakta olup, sizin için en uygun seçeneğe doktorunuzla birlikte karar verebilirsiniz.

 

 Ameliyatla Zayıflamak Haricindeki Seçeneklerim Nelerdir?

Obezitede cerrahisi diğer seçeneklerden sonuç alınamadığında ya da sağlık durumunuzun ciddiyeti ivedi kilo vermeninizi gerektiriyorsa düşünülmelidir.

 Diyetisyen desteği, egzersiz ve destek programları ameliyat öncesinde düşünülmelidir.  Önerimiz öncelikle ameliyatsız zayıflamayı yöntemlerini denemenizdir.

 Zayıflayamıyorsanız, sağlığınız ve hayat kaliteniz olumsuz etkileniyorsa endoskopik mide balonu gibi ameliyatsız zayıflama yöntemleri ve gereğinde tüp mide ameliyatı başta olmak üzere diğer obezite cerrahisi seçeneklerini düşünebilirsiniz.

 Beklentim Ne Kadar Kilo Vermek Olmalı?

 Kişinin verebileceği kilo; genetik yapı, obezite cerrahisi seçimi, obezite cerrahisi öncesi yeme ve egzersiz alışkanlıkları, metabolizma hızı ve ameliyat sonrası yeme miktarı ile ilgili olarak geniş bir aralıkta değişkenlik gösterir.

 Sadece tüp mide ameliyatı başta olmak üzere obezite cerrahisine bel bağlamak, hayat tarzını değiştirmeyip, daha hareketli olmayanlarda zayıflama ve kilo vermede sonuçlar harika olmamaktadır.