Mide Küçültme Ameliyatı Sonrası Nasıl İnce Kalırım?

Zayıflama, sağlıklı beslenme, düzenli spor yapma motivasyon işidir. Ameliyatla zayıflamaya karar vermek de aynı şekilde güçlü motivasyon gerektirir. Hepimizin duygu durumu gün içinde çeşitli dalgalanmalar göstermekte. Peki zayıflama motivasyonunu nasıl sağlayacağız?

Obezite cerrahisinde en hızlı kilo verme dönemi ilk ay olduğu için 1. Ayda hastaların duygu durumu olumlu yönde etkilenerek zayıflama motivasyonu artmaktadır.  Fakat bu ilk aylık dönemde hastaların günlük kalori alımı eskiden aldıklarına oranla azaldığı için kişi kendini asabi hissedilir. Bu dönemi rahat atlatıp, zayıflama motivasyonunu kaybetmemek için mide küçültme ameliyatı sonrası psikolog takibi öneririm.  

Mide küçültme ameliyatı sonrası gerekli kalori ihtiyacı diyetisyen kontrolünde sağlanarak bu duygusal dalgalanma süreci çok daha kolay atlatılabilir. Mide küçültme ameliyatı sonrası 1. Ayda düzenli spora başlanarak kas kitlesi artılabilir. Bunun size avantajı daha fazla kalori yakılması ve uzun dönemde cilt sarkması problemlerinin önüne geçilmesi olacaktır. Bu dönemde obezite cerrahisi sonrası süreçte iyileşme devam edeciği için benim önerim mide küçültme ameliyatı sonrası egzersizlerin bir kişisel antrenör gözetiminde yapılması olacaktır. 

0 cevaplar

Cevapla

Yorum eklemek istermisiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir