Mide Küçültme Ameliyatı Kimlere Yapılır

Mide Küçültme Ameliyatı Kimlere Yapılır ? sorusunun cevabı Obezite cerrahisi aşırı kilolu kişilere saklanmalıdır. Aşırı kilolular diyetten çok daha az fayda görmektedirler. Fakat kaç kilo olursa olsun, herkesin öncelikle bir diyetisyen kontrolünde diyet yaparak zayıflamaya çalışması gerektiği unutulmamalıdır. Diyet ve egzersiz ile zayıflamanız ilk tercihimizdir.
Mide küçültme ameliyatı sihirli değnek değildir ve bu şekilde düşünen hastalarda sonuçlar yüz güldürücü olamamaktadır.

Mide Küçültme Ameliyatı Kimlere Yapılır ?

Diyet, egzersiz ve mide balonuna rağmen kilo veremeyen aşırı kilolu kişilerde ise kilo vermek için gündeme obezite cerrahisi geliyor. Kimler mide küçültme ameliyatı olabilir? Tüp mide ameliyatı kimler olabilir ?Midede küçültme ameliyatı kaç kiloda yapılır ? sorusunun cevabı olarak obezite cerrahisi endikasyonlarıdır:

  • Vücut kitle indeksinin ≥ 40 olması, yada ideal kilodan 45 kilo ve daha fazlasının olması.
  • Vücut kitle indeksinin ≥ 35 olması ve ek olarak obezitenin yol açtığı şeker hastalığı, yüksek tansiyon, uyku apnesi, karaciğer yağlanması, kireçlenme, kolesterol yüksekliği, sindirim sistemi problemleri ve kalp hastalıkları gibi diğer hastalıkların bulunması.
  • Zayıflama yöntemlerinin  en az altı ay müddet ile uzman kontrolünde denemesi ve buna rağmen sağlıklı bir şekilde kilo verilememiş olması.
  • Son yıllarda tüp mide ameliyatı olanlar ve sonuçlar göz önünde bulundurularak şeker hastalarında vücut kitle indeksi 30- 35 olalanlara da obezite cerrahisi önerilmeye başlanmıştır.

 

Her hasta için tek bir reçete olmadığı gibi, zayıflamak için tek bir çözüm yolu yoktur. Kişiye özel çözümler başarı şansını artırır. Hangi yöntemin sizin için en uygun olacağına karar vermek için; diyetisyen, psikolog, obezite cerrahı ve plastik cerrahı bünyesinde bulunduran ekibimizle görüşmenizi öneririm. Zinde, ince ve sağlıcakla kalın.

0 cevaplar

Cevapla

Yorum eklemek istermisiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir