mide baypası nedir nasıl yapılır

Mide Baypası Nedir?

 Mide Baypası Nedir?

Mide baypasları gıda emilimini azaltan ameliyatlardır. Baypas bir bölümün pas geçilmesi demektir. Bu ameliyatlarda yaklaşık 4 m olan ince barsakların yarısı mideye dikilir ve böylelikle gıdalar ince barsaklarını yarısını pas geçmiş olur. Bu yüzden alınan gıdaların kalorisinin yaklaşık yarısı alınmadan atılır. Gıdaların geçmediği barsaklardan sindirim sıvıları geçmektedir. Bu ameliyatlarda barsak çıkartılmaz, baypas edilir. Burada göz önünde tutulması gereken nokta, kişilerin bu ameliyatlardan sonra da çok yüksek kalorili gıdalardan uzak durmaları gerektiğidir. Bunun için yine sıkı diyetisyen takibi öneririm.

Şunu unutmayalım: Obezite cerrahisi diyete rağmen zayıflayamayan, aşırı kilolu hastalarda gündeme gelebilir. Kişiler diyeti suistimal edebilecekleri gibi, ameliyatları da suistimal edebilmektedir. Hastalarımın benden sıkça duyduğu bir örnek olarak: Dondurmaların üzerine sıkılan çikolata şurubunu içenler var.

mide baypası operasyonu

Mide Baypası Sonrası?

Siz hangi yöntemi uygularsanız uygulayın, bu kişiler kilo alırlar. O yüzden zayıflamaya çalışıp, zahmet çekenlere bu çabalarını bir sağlıklı yaşam alışkanlığı haline çevirmeleri, uzun süreli zayıf kalmalarında etkili olacaktır.

Biz ekip olarak ameliyat ile başlayan yolculuğunuzda her adımda yanınızdayız. Obezite cerrahisi sonrası diyetisyen desteği ile beslenmenizi düzenliyor, psikolog desteği ile motivasyonunuzu artırıyor, gereğinde kişisel antrenör desteği ile uzun süre zayıf ve zinde kalmanıza yardımcı oluyoruz.

0 cevaplar

Cevapla

Yorum eklemek istermisiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir